top of page
БІГЛИ ПСИ ЧЕРЕЗ ЛІСИ ПОЗАДИРАВШИ НОСИ_1990_папір_гуаш_DSC_2814_edited.jpg

СЕРГІЙ ТАНАДАЙЧУК

Мистецтво Сергія Танадайчука – особливе
Це казковий світ, в основі якого лежить таємниця наших пращурів, їхнє уявлення про світотворення
DSC_2910.jpg

За твердженнями мистецтвознавців, ім’я Сегія Танадайчука гідно займає своє місце в ряду з іменами корифеїв наївного малярства, таких як Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Ганна Собачко-Шостак, Олексій Макаренко, Надія Білокінь.

Серед усіх феноменів народного мистецтва Житомирщини на самому кінці ХХ ст. народний доробок Сергія Танадайчука є самобутнім взірцем шанування національної традиції в образотворчості. Трагічно покинувши нас у розквіті сил і таланту, він залишив після себе велику спадщину власних розписів олійними фарбами на полотні, гуашшю на папері, графіки, декоративного розпису, творів витинанкарства, писанкарства, вищипування, іграшок для дітей, розписаних у стилі трипільської декоративної мови, рукописи створених ним казок, в основі яких лежить дохристиянське світобачення наших предків, ряд цікавих публікацій про народне мистецтво лісостепового регіону Житомирщини, тощо. У своїй діяльності він поєднував іпостасі етнографа, педагога, філософа та письменника.

DSC_2802.jpg

Сергія Танадайчука знають не лише у Бердичеві і не лише в Україні, його ім’я відоме далеко за її межами, адже він мав дар – бачити те, чого не бачили інші, з нічого – робити неймовірні роботи і робити їх так, як це робили в дохристиянські часи. Живопис, графіка, дрібна пластика, витинанки і навіть фотографії – Сергій Танадайчук був всебічно талановитий, хоч і навчався всьому сам. Він був самородком, а талант, як стверджують його друзі, був закладений у нього в генах, ніби якийсь потяг з глибин та з коріння предків.

DSC_2787.jpg

Його знали й цінували іноземні посли, відомі українські митці, письменники і науковці з Києва. Роботи Сергія Васильовича є в колекціях поціновувачів його таланту в США, Данії, Франції, Польщі, кілька картин придбано Музеєм українського народного мистецтва ім. Івіна Гончара, в експозиції Музею витинанки в м. Могилів-Подільський демонструються авторські витинанки.

МАТІР-БЕРЕГИНЯ_1992_полотно_олія_DSC_2790.jpg

В Музеї історії міста Бердичева зберігається понад сто робіт Сергія Васильовича Танадайчука. В окремій залі розміщено експозицію робіт майстра народної творчості: панно, малюнки на полотні, клейонці, дошці, платівках, витинанки, витинанкові іграшки та колекція авторських дитячих іграшок. Частина робіт зберігається у фондах музею. Точна кількість робіт, які Сергій Васильович залишив після себе, досі невідома. Багато його робіт потрапили до інших музеїв нашої країни, зокрема, до Національного музею народної архітектури та побуту України, а також до колекцій вітчизняних та зарубіжних шанувальників народного мистецтва. Сергій Васильович Танадайчук - Майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художник-самородок.

Phone

+380 96 364 7944

+380 93 005 6904

+380 68 036 7865

Connect

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page